Sport

Xhudistet për medalje në Minsk shmangin ceremoninë

 

Tri sportistet më të mira në vend, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova e Distria Krasniqi, nuk pritet të paraqiten në ceremoninë hapëse të Lojërave Evropiane. Edicioni i dytë i Lojërave Evropiane nis të premten (21 qershor) në Minsk të Bjellorusisë.

Ceremonia hapëse mbahet po të premten prej orës 20:00 dhe parashikohet të zgjasë më shumë se katër orë. Menjëherë të nesërmen (të shtunën) Majlinda, Nora e Distria kanë garën e tyre. Që të mbeten të fokusuara për garë dhe të jenë të pushuara e në formën e duhur, Majlinda, Nora e Distria nuk do të jenë në ceremoninë hapëse, shkruan sot Koha Ditore.