Sport

Sevilla kërkon Ziyechun

 

Ekipi nga La Liga, Sevilla ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit ofensiv, Hakim Ziyech që është pjesë e Ajaxit.

"Mundo Deportivo" ka njoftuar të premten se Sevilla ka kontaktuar Ajaxin dhe për transferimin e Ziyechut i ka ofruar tashmë 30 milionë euro dëmshpërblim.