Sport

Zyrtare: Filipe në Atletico Madrid

Zyrtare: Filipe në Atletico Madrid

Atletico Madrid ka zyrtarizuar blerjen e qendërmbrojtësit Felipe, i cili ka zbarkuar në Madrid dhe do të firmosë kontratë 3-vjeçare.

Është një blerje e paralajmëruar prej kohësh, sepse Atletico nisi punën që në pranverë për të zëvendësuar Diego Godin dhe në maj arriti marrëveshjen me Porton, për 20 milionë euro.