Sport

UEFA po mendon t’i mbrojë çerekfinalistët e “Championsit”

UEFA po mendon t’i mbrojë çerekfinalistët e “Championsit”

UEFA është duke shqyrtuar mundësinë që të mbrojë skuadrat që arrijnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke ua garantuar një vend në garë edhe në stinorin vijues.

Ajaxi arriti në gjysmëfinale të "Championsit" stinorin e fundit, por është dashur të shesë një numër të lojtarëve në verë dhe nuk e ka të sigurt pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve stinorin e ardhshëm, pasi do të luajë në eliminatore, shkruan sot Koha Ditore.