Sport

Greenwood, 17-vjeçari për të cilin po flasin të gjithë në Man. Utd

 

Ka pasur pëshpëritje së fundi se Mason Greenwood do të jetë ylli i ardhshëm i madh që del nga akademia e Manchester Unitedit.

Goli i tij i parë për skuadrën e të rriturve erdhi kundër Leeds Unitedit të enjten e kaluar dhe ishte moment shpërthimi. Sulmuesi i Unitedit, Marcus Rashford, është magjepsur me aftësitë e frikshme e të natyrshme të Greenwoodit, shkruan sot Koha Ditore.