Sport

Ruiz Jr. refuzon të ndeshet me Joshuan në Britani

 

Andy Ruiz Jr. ka paralajmëruar se do të refuzojë që të ndeshet me Anthony Joshuan në Mbretëri të Bashkuar, pasi frikësohet se do t'i bëhet ndonjë kurth atje.

Meksikani shokoi botën më 1 qershor kur mposhti Joshuan me ndërprerje në raundin e shtatë duke fituar titujt e botës në versionet WBA, WBO, IBF dhe IBO në peshën e rëndë, shkruan sot Koha Ditore.