Sport

FFK-ja zyrtarisht kërkon nga FIFA e UEFA t’ia ndalojë Serbisë garat ilegale në Kosovë

FFK-ja zyrtarisht kërkon nga FIFA e UEFA t’ia ndalojë Serbisë garat ilegale në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka konfirmuar përmes faqes zyrtare se ka kërkuar nga FIFA dhe UEFA që t’ia ndalojë Serbisë garat ilegale që po i zhvillon në Kosovë.

Kreu i FFK-së, Agim Ademi i është drejtuar me nga një letër presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino dhe presidentit të UEFA-s, Aleksander Ceferin në lidhje me përfshirjen e të ashtuquajturit klub Trepça nga Mitrovica e Veriut në kategorinë e tretë të futbollit të Serbisë.