Sport

Lewandowski bën thirrje për përforcime të profilit të lartë

Foto: Reuters
 

Sulmuesi i Bayern Muenchenit, Robert Lewandowski, u ka bërë thirrje krerëve të klubit që të bëjnë transferime të profilit të lartë që mund të kenë ndikim në skuadër, e jo lojtarë me potencial.

Bayern Muencheni të shtunën pësoi 2:0 nga Borussia Dortmundi në ndeshjen e Superkupës së Gjermanisë. Lewandowski është ankuar për mungesën e lojtarëve që mund të bëjnë dallimin në lojë në mesin e zëvendësuesve të Bayernit dhe vuri në pikëpyetje strategjinë e aplikuar nga klubi në afatin kalimtar të verës, transmeton Koha Ditore.