Sport

Slimani te Monaco

 

Sulmuesi algjerian i Leicester Cityt, Islam Slimani i është bashkuar skuadrës franceze Monaco në formë huazimi deri në fund të stinorit. Lajmi është bërë i ditur në faqet zyrtare të të dy skuadrave të mërkurën.

Algjeriani 31-vjeçar i ishte bashkuar Leicesterit nga Sportingu i Lisbonës në verën e vitit 2016 për 29 milionë funte, atëbotë rekord i klubit, transmeton “Koha Ditore”. Ai më herët ishte huazuar te Fenerbahçe në Turqi dhe Newcastle Unitedi në Premier League.