Sport

Emery porosit Mustafin të largohet sa më shpejt nga Arsenali

 

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, i ka thënë mbrojtësit shqiptar Shkodran Mustafi dhe mesfushorit Mohamed Elneny që të gjejnë ekipe të reja, para se të mbyllet afati kalimtar i verës në Evropë.

Lojtarët kanë edhe një javë e gjysmë kohë që të gjejnë klube të reja. Për Mustafin ka pasur interesim nga Monaco, shkruan “The Guardian”, transmeton Koha.net. Vetë trajneri Emery kishte bërë të ditur javë më parë se u ka thënë lojtarëve që të kërkojnë vende të reja të punës, pasi nuk e kanë të sigurt paraqitjen me fanellën e “Topçinjve”. Këtë e ka përsëritur edhe të enjten.