Sport

Bayerni merr fitoren e parë në Bundesligë, Lewa hat-trick Schalkes

 

Robert Lewandowski ka realizuar tre gola për Bayernin ndaj Schalkes për t’ia siguruar fitoren e parë bavarezëve në edicionin e ri në Bundesligë.

Polaku shënoi në minutat 20’, 50’, dhe 75’.