Sport

Klopp planifikon të bëjë një vit pushim pas Liverpoolit

Klopp planifikon të bëjë një vit pushim pas Liverpoolit
 

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, ka thënë të hënën se e ka në plan të pauzojë një vit për të rimbushur bateritë, pasi të përfundojë periudhën te kampioni i Evropës.

Klopp, që i është bashkuar Liverpoolit në vitin 2015 dhe ka kontratë deri në vitin 2022, ka udhëhequr skuadrën drejt triumfit në Ligën e Kampionëve stinorin e kaluar. Po ashtu, Liverpooli përfundoi në vend të dytë në Premier League me vetëm një pikë disavantazh nga kampioni Manchester City, shkruan sot Koha Ditore.