Van Dijk, Mbrojtësi më i mirë i vitit në Evropë

Van Dijk, Mbrojtësi më i mirë i vitit në Evropë

29 August 2019 18:33

Virgil Van Dijk i Liverpoolit është shpallur Mbrojtësi më i mirë në Evropë.

Ai ka udhëhequr ekipin drejt suksesit të madh për të fituar Ligën e Kampionëve në sezonin e shkuar.

Van Dijk është në garë edhe për Futbollistin më të mirë të vitit bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme