Sport

Van Dijk shpallet Futbollisti më i mirë i vitit në Evropë

Van Dijk shpallet Futbollisti më i mirë i vitit në Evropë
Foto: Reuters

Ylli i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, është shpallur Futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 në Evropë.

Holandezi i priu Liverpoolit në triumfin në Ligën e Kampionëve dhe në sezonin e mahnitshëm në Premier Ligë.