Liverpooli mbetet i qindpërqindtë, “viktimë” e radhës ishte Burnley

Liverpooli mbetet i qindpërqindtë, “viktimë” e radhës ishte Burnley

31 August 2019 20:18

Liverpooli ka mposhtur 0 me 3 Burnleyn për të vazhduar bilancin e qindpërqindtë të fitoreve në sezonin e ri në Premier Ligë, pas katër xhirosh.

Një autogol i Woodit, dhe nga një gol i Sadio Manes e Roberto Firminos i dhanë fitoren e katërt “Të Kuqve”.

Në këtë ndeshje, në pesë minutat e fundit u paraqit edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri që zëvendësoi Firminon.

Liverpooli i prin Premier Ligës me 12 pikë, dy më shumë se kampioni aktual, Manchester City.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme