Sport

Zyrtare: Ilmen Bajra bëhet trajner i Bashkimit

Zyrtare: Ilmen Bajra bëhet trajner i Bashkimit

KB Bashkimi ka konfirmuar se Ilmen Bajra është trajneri i ri i skuadrës.

“Ilmen Bajra është trajneri i Bashkimit. Bajra për shumë vite ka qenë ndihmëstrajner te Bashkimi dhe në disa ndeshje ka drejtuar ekipin si trajner i parë. Ai si ndihmës i Bashkimit ka fituar titullin e kampionit, kurse edicionin e shkuar ishte asistent i Damir Mullaomeroviqit te Prishtina”, thuhet në konfirmim, transmeton Koha.net.