Sport

Mitrovicaset turpërohen në Ligën e Kampionëve, pësojnë 0 me 10

Mitrovicaset turpërohen në Ligën e Kampionëve, pësojnë 0 me 10
 

Futbollistet e Mitrovicës kanë pësuar humbje të thellë në sfidën e parë të 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, duke u mposhtur 0 me 10 nga gjiganti evropian, Wolfsburg.

Ndeshja, që u zhvillua në “Fadil Vokrri”, i takoi plotësisht klubit gjerman që nuk ndalej së shënuari ndaj kosovareve. Noelle Maritz e Pernille Harder realizuan nga tre gola. Dy i shënoi Claudia Neto e nga një Ewa Pajor dhe Hegland-Minde.