Sport

Istogaset para dy dueleve të vështira në Bjellorusi

Istogaset para dy dueleve të vështira në Bjellorusi

Klubi Istogu ka dominuar hendbollin e femrave edicionin e kaluar, duke fituar titullin dhe Kupën e Kosovës. Tani Istogu për herë të parë do të luajë në Kupën e EHF-së, pasi dy vitet e kaluara ishte paraqitur në Challenge Cup.

Istogu nuk ka pasur fat në short, ndërsa në raundin e parë kualifikues do të përballet me Gomelin e Bjellorusisë.