Sport

Peja premton të marrë rolin që kishte

Foto: Ilustrim
 

Klubi i basketbollit Peja është kthyer aty ku e ka vendin. Jo vetëm në Superligën e basketbollit të Kosovës, por edhe në garën për titullin e kampionit, siç ishte gjithnjë deri në verën e vitit 2018 kur u përjashtua nga elita për shkak të borxheve të mëdha.

Pas një viti pauzim dhe pasi ka arritur të riorganizohet, Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka kthyer në elitë direkt, shkruan sot Koha Ditore.