Sport

Dhjetë të rinjtë që mund të ndriçojnë skenën e “Championsit”

Dhjetë të rinjtë që mund të ndriçojnë skenën e “Championsit”
 

Liga e Kampionëve kthehet këtë javë me disa përballje të mëdha në xhiron e parë të fazës grupore.

Paris Saint-Germain - Real Madrid, Napoli - Liverpool, Borussia Dortmund - Barcelona dhe Atletico Madrid - Juventus, janë përballjet kryesore të xhiros së parë të garës elitare të klubeve në kontinentin e Evropës. Çdo stinor ka një numër të yjve që arrijnë të bëjnë shpërthimin dhe të lënë gjurmë të mëdha, dhe ky stinor nuk është ndryshe, shkruan sot Koha Ditore.