Sport

UEFA lanson një udhëzues zyrtar për të treguar se si duhet thënë emri i Xherdan Shaqirit

UEFA lanson një udhëzues zyrtar për të treguar se si duhet thënë emri i Xherdan Shaqirit
 

Liga e Kampionëve do të rikthehet gjatë kësaj jave, e bashkë me të edhe kampioni i saj Liverpool, të cilët do të tentojnë ta mbrojnë kurorën e tyre në një ndeshje si mysafirë në Napoli.

Para fillimit të lojërave të kësaj jave, UEFA ka publikuar një udhëzues për të mësuar se si duhet thënë emrat e lojtarëve dhe klubeve të përfshira në garën e sivjetme, transmeton koha.net.