Sport

Napoli mposht kampionin në start të “Championsit”

Napoli mposht kampionin në start të “Championsit”
 

Napoli ka nisur me fitore 2 me 0 sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Ekipi i Carlo Ancelottit fitoren e parë e realizoi ndaj kampionit në fuqi, Liverpoolit.

Dries Mertens dhe Fernando Llorente shënuan dy golat e fitores. Të dy golat erdhën në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes.