Ndeshja e parë zyrtare Kosovë - Shqipëri, më 15 tetor

Ndeshja e parë zyrtare Kosovë - Shqipëri, më 15 tetor

30 September 2019 11:08

Kosova U21 në futboll do të luajë për herë të parë një ndeshje zyrtare kundër Shqipërisë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve Euro 2021. Ndeshja do të zhvillohet më 15 tetor në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të fillojë nga ora 19:00.

Kosova në grupin e saj gjendet në pozitën e tretë mirëpo ka pikë të barabarta me vendin e parë Anglinë dhe të dytin Austrinë me nga 6 pikë, ndërsa Shqipëria gjendet në pozitën e pestë me vetëm dy pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme