Vashat e Kosovës fitojnë në Estoni në rrugën për “Euro 2021”

Vashat e Kosovës fitojnë në Estoni në rrugën për “Euro 2021”

08 October 2019 20:06

Vashat e Kosovës kanë arritur fitore në përballjen me Estoninë në kualifikueset për “Euro 2021”.

Modesta Uka realizoi dy gola në fitoren 1 me 2. Katrin Loo shënoi golin e vetëm për vendaset.

Ndeshja ishte e vlefshme për Grupin A kualifikues. Pas tri takimeve, Kosova tani ka gjashtë pikë, në vendin e katërt. Nga gjashtë pikë kanë edhe Sllovenia e Rusia në pozitat dy dhe tre. Në vend të parë është Holanda me nëntë pikë. dy pozitat e fundit mbahen nga Turqia e Estonia që kanë nga një pikë.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme