Sport

ROSU ishte në Jarinje, pritet të mos lejohet hyrja në Kosovë e delegacionit të “C. Zvezdës”

ROSU ishte në Jarinje, pritet të mos lejohet hyrja në Kosovë e delegacionit të “C. Zvezdës”

Një grup gazetarësh dhe punonjësish mediatikë nga Beogradi janë pritur në pikëkalimin kufitar Jarinje nga krerët e Listës Serbe, bën të ditur B92.

Ata janë nisur drejt Kosovës për të raportuar nga ndeshja futbollistike ndërmjet "Cërvena Zvezdës" dhe Trepçës nga Mitrovica e Veriut në kuadër të Kupës së Serbisë.