Sport

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj.

Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se përballja me Gjibraltarin është ndeshje e rëndësishme për përgatitjen për ndeshjen e së hënës ndaj Malit të Zi, e vlefshme për Eliminatoret për “Euro 2020”.