Cech kalon në hokej mbi akull

Cech kalon në hokej mbi akull

09 October 2019 23:05

Ish-portieri i Chelseat dhe Arsenalit, Petr Cech, ka kaluar në lojën mbi akull, duke u bërë portier në ekipin Guildford Phoenix në hokejin mbi akull.

Çeku, fans i madh i këtij sporti, ka nisur të merret me hokej qysh pas pensionimit nga futbolli.

“Shpresoj të ndihmoj këtë ekip të ri të arrijë qëllimet e veta”, ka thënë 37-vjeçari. “Pas 20 vjetësh në futbollin profesional, kjo do të jetë një eksperiencë e mrekullueshme për mua që të luaj në lojën që e doja teksa e shikoja dhe luaja si fëmijë”.

Cech u pensionua në muajin maj në futboll. Guildford Phoenix luan në ligën e dytë të hokejit mbi akull në Britani. Aty do të jetë portieri i tretë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme