Sport

Një Berishë i ri po del në skenë te Peja

 

"Pavarësisht se pësuam nga Prishtina, ne fituam publikun që ishte i kënaqur me ekipin tonë edhe pse kemi vetëm dy javë së bashku. Megjithatë, më e rëndësishmja është se të gjithë të pranishmit në palestër folën për Berishën, por jo për Dardanin, po për Albinin", ishte deklarata e trajnerit të KB Peja, Jeronimo Sharin, pas humbjes nga Prishtina javën e shkuar, shkruan sot Koha Ditore.

Në fakt, Sharin kishte plotësisht të drejtë, pasi basketbollisti i ri, Albin Berisha ishte ai që ra në sytë e të gjithëve. 17-vjeçari ndaj Prishtinës luajti për 25 minuta dhe gjatë kësaj kohe në parket, realizoi 13 pikë, tri asistime e tri kërcime. Ishte shënuesi i tretë më i mirë te Peja ndaj Prishtinës pas Henrik Shirkos (15) e Malcolm Armsteadit (14).