Fisnik Asllani vazhdon shkëlqimin tek Union Berlini, pritet të ftohet nga Gjermania

Fisnik Asllani vazhdon shkëlqimin tek Union Berlini, pritet të ftohet nga Gjermania

19 October 2019 20:58

Sulmuesi shqiptar Fisnik Asllani është duke kaluar në një formë të shkëlqyer për grupmoshat e reja të Union Berlinit.

17 vjeçari sot ka shënuar dy gola në humbjen prej 2 me 3 ndaj Wolfsburgut U19, transmeton Koha.net.

Asllani shënoi në minutën e 27 dhe 54, por që nuk mjaftuan t’i siguronte pikë ndaj liderit Wolfsburgut.

Talenti kosovar në Gjermani merr vëmendje me pesë gola në një ndeshje

Kujtojmë se Asllani këtë edicion është topgolashënues me 12 gola në shtatë ndeshje.

Derisa ekipi i tij pas shtatë xhirove zë vendin e tretë me 16 pikë. Kurse Wolfsburgu në krye të tabelës nga tetë ndeshje ka 21 pikë.

Sipas burimeve të KTV-së sulmuesi Asllani në dhjetor do të jetë pjesë e Gjermanisë U18 në dy ndeshje – ndaj Izraelit dhe Serbisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme