Sport

Messi, Ronaldo e Van Dijk i prijnë listës së nominimeve për Topin e Artë

 

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk janë tre yjet që i prijnë listës me 30 të nominuar për Topin e Artë 2019.

Messi është në “gjueti” për Topin e gjashtë të Artë, me të fundit të fituar më 2015. Ai shpreson ta shtojë këtë çmim në koleksion pas titullit të Më të mirit nga FIFA në shtator.