Sport

FFK-ja sheh hile në fushatën e klubeve për ta organizuar vetë garën

FFK-ja sheh hile në fushatën e klubeve për ta organizuar vetë garën

Shprehja e pakënaqësisë nga disa klube të Superligës rreth ndarjes së drejtësisë nëpër ndeshje, për Federatën e Futbollit të Kosovës nuk ka të bëjë me referët. Zyrtarë të saj thonë se klubet duan diçka që nuk u takon: t’i rrëzojnë organet udhëheqëse të Federatës.

Kampioni, Feronikeli, pretendenti për titull Llapi dhe ekipi befasues i këtij stinori, Ballkani, kanë dalë me një ide për formimin e një drejtorie të Superligës, e cila do të organizonte garën elitare, njësojë siç është në Spanjë, Itali, Francë, Gjermani, Angli e shumë vende të tjera, shkruan sot Koha Ditore.