Sport

Ronaldo pritet të fitojë për herë të gjashtë “Topin e Artë”

Foto: Reuters
 

Cristiano Ronaldo do të fitojë për herë të gjashtë rekord “Topin e Artë”, raportuan mediumet në Itali të martën. Gazeta italiane “Corriere dello Sport” ka njoftuar se portugezi ka mposhtur Lionel Messin dhe Virgil van Dijkun në garën për çmimin prestigjioz, pas një interviste që ai ka dhënë për revistën “France Football”.

Revista franceze “France Football” ka të drejtat e plota të çmimit prestigjioz “Ballon d’Or” dhe ndan trofeun për futbollistin më të mirë në botë çdo vit.