Sport

Kai Havertz, “I gjithanshmi” i Bayerit

 

Që kur doli në skenë në vitin 2016, Kai Havertz është vlerësuar si talenti më premtues i Gjermanisë.

Mesfushori i Bayer Leverkusenit, që është i gjatë 189 centimetra, është shënjestër e Liverpoolit, Arsenalit, Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit.
Është e lehtë të kuptohet se pse. Ai ka një numër të shkathtësive që kanë turpëruar mbrojtësit gjatë viteve dhe që kjo tash mbështetet edhe me gola, shkruan sot Koha Ditore.