Sport

Carragher thotë se Mustafi i ka ditët e numëruara tek Arsenali

 

Ish-mbrojtësi i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se ditët e qendërmbrojtësit shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafi, në Premier Ligë janë të numëruara, pas eliminimit të “Topçinjve” nga Kupa e Ligës.

Mustafi sezonin e shkuar u kritikua ashpër për disa gabime dhe sivjet është larguar nga ekipi i parë i Unai Emeryt, duke u paraqitur vetëm në garat e kupës. Ish-mbrojtësi i Valencias, të mërkurën në Anfield ndaj Liverpoolit realizoi autogol e bashkë me ekipin pësuan pesë gola në ndeshje e u eliminuan pas penaltive.