Sport

Kushtet e rënda në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë

Kushtet e rënda në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë

Përballja e hendbollit mes Prishtinës e Besa Famgasit në xhiron e shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll ka treguar edhe një herë kushtet e rënda në të cilat organizohen ndeshjet sportive në këtë palestër.

Fotografitë dhe videot tregojnë nevojën për intervenim në dyshemenë e kësaj palestre në atë mënyrë që të jetë e mundshme të zhvillohet ndeshja.