Sport

Bale është ftuar nga Uellsi, por për Realin nuk është i gatshëm

Bale është ftuar nga Uellsi, por për Realin nuk është i gatshëm

Gareth Bale nuk është në dispozicion për të luajtur për Real Madridin në ndeshjen e së mërkurës mbrëma në Ligën e Kampionëve kundër Galatasarayt për shkak të lëndimit, ndonëse ai është ftuar në përfaqësuese të Uellsit për ndeshjet e ardhshme eliminatore të “Euro 2020”. Lajmin e ka bërë të ditur të martën në konferencën për media trajneri i Realit, Zinedine Zidnae.

Bale nuk është paraqitur për Realin qëkur u lëndua në barazimin 1:1 të Uellsit me Kroacinë, më 13 tetor, por të martën ai është përfshirë në skuadrën e Ryan Giggsit për ndeshjet kyç eliminatore kundër Azerbajxhanit dhe Hungarisë.