Sport

Anglia me plot yje në Prishtinë

Anglia me plot yje në Prishtinë

Seleksionuesi i Anglisë, Gareth Southgate, të enjten, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2020”.

Anglia këtë cikël eliminator do ta mbyllë me ndeshjen që do ta luajë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kundër Përfaqësueses së Kosovës, më 17 nëntor. Ndërsa tri ditë më herët do ta pretë në shtëpi Malin e Zi dhe me fitore eventuale ndaj këtij ekipi, do ta sigurojë pjesëmarrjen në evropianin që mbahet vitin tjetër.