Sport

Sensacioni Inoue mposht Donairen dhe firmos me “Top Rank”

Sensacioni Inoue mposht Donairen dhe firmos me “Top Rank”

Ishte ditë e madhe për Naoya Inouen, kampionin e botës në peshën bantam në versionet IBF dhe WBA, dhe ndoshta një që do ta shpallë boksier të vitit 2019.

Inoue mposhti filipinasin Nonito Donaire në një betejë të madhe, për të triumfuar në finale të kategorisë bantam në turneun “World Boxing Super Series” dhe njëherësh për të fituar trofeun “Muhammad Ali”. Menjëherë pas meçit të së enjtes firmosi marrëveshje me kompaninë e madhe promovuese “Top Rank”.