Qallaku i Rahovecit thyen dorën, mungon disa javë

Qallaku i Rahovecit thyen dorën, mungon disa javë

20 November 2019 21:50

Basketbollisti i Rahovecit, Arian Qallaku ka pësuar lëndim të rëndë në një nga seancat stërvitore të ekipit.

Klubi ka bërë të ditur se pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se ai ka thyer dorën.

Mjekët e klubit kanë bërë të ditur se kjo e mban lojtarin jashtë parketit për disa javë.

“Basketbollisti ynë Arian Qallaku, në një nga seancat stërvitore ka pësuar një lëndim të rëndë. I njëjti pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se e ka thyer dorën dhe kjo detyrimisht sipas mjekëve do ta mbaj disa javë jashtë. Qallaku ka filluar menjëherë fazën e rehabilitimit derisa presim qe së shpejti të kthehet në parket”, thuhet në njoftim të klubit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme