Sport

Reali ofron 80 milionë euro për Skriniarin

Reali ofron 80 milionë euro për Skriniarin

Skuadra e Real Madridit ka bërë ofertë zyrtare për shërbimet e qendërmbrojtësit të Interit, sllovakut Milan Skriniar, ka raportuar të premten “Don Balon”.

Mësohet se Reali tashmë i ka ofruar Interit 80 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Skriniarit gjatë afatit kalimtar të janarit. Skriniar te Reali shihet si përforcim i duhur për repartin e mbrojtjes dhe po kërkohet me ngulm nga trajneri Zinedine Zidane, transmeton Koha Ditore.