Sport

Federata boshnjake tregon arsyen përse refuzojnë të luajnë me Kosovën

Foto: Driton Paçarada / KD
 

Para disa ditësh, Radio Evropa e Lirë raportoi se Bosnja e Hercegovina dhe Serbia, sipas sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihut, kishin kërkuar që të mos luajnë kundër Kosovës.

Ai tha se kjo do të ndodhë deri në finale të Kampionatit Evropian, kur përballjet nuk mund të shmangen, por që ndeshjet do të zhvilloheshin në terrene neutrale.