Sport

Messi do ta fitojë “Topin e Artë” për herë të gjashtë

 

Lionel Messi do ta fitojë “Topin e Artë” për herë të gjashtë rekorde dhe superylli i Barcelonës është informuar tashmë për këtë, raportuan të martën mediumet në Spanjë.

“Mundo Deportivo” njoftoi se argjentinasit i është thënë tashmë se do ta fitojë “Topin e Artë”, ndonëse ceremonia e shpalljes së më të mirit mbahet të hënën, më 2 dhjetor. Po ashtu, është raportuar se një ekip i revistës “France Football” ka udhëtuar në Barcelonë për të informuar 32-vjeçarin për këtë, shkruan sot Koha Ditore.