Sport

Messi e Rapinoe po pritet të ngadhënjejnë në ceremoninë e “Topit të Artë”

Foto: AFP
 

Emrat më të mëdhenj të botës së futbollit do të zbarkojnë në Paris të hënën (sot) për ceremoninë “Topi i Artë 2019”, ku Lionel Messi dhe Megan Rapinoe po pritet të largohen me çmimet kryesore.

Do të ishte befasi e madhe nëse Rapinoe nuk largohet nga Parisi me çmimin e futbollistes së vitit, pasi udhëhoqi SHBA-në drejt titullit të botës.