Sport

Messi për “Topin e Artë”: Është vërtetë e mrekullueshme

Foto: Reuters
 

Leo Messi sonte ka thyer rekord në botën e futbollit duke fituar për herë të gjashtë “Topin e Artë”.

Në garë për këtë trofe ai e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe atë të Juventusit, Cristiano Ronaldo, transmeton Koha.net.