Sport

Behrami i gatshëm t’i kthehet futbollit në Itali

 

Mesfushori Valon Behrami është i vendosur t’i kthehet futbollit dhe në janar të vitit të ardhshëm pritet ta vazhdojë karrierën në Itali. Në një intervistë për mediumet italiane, Behrami ka thënë se nuk ka rëndësi nëse do të luajë në Serie A apo B.

E rëndësishme për të është që të jetë pjesë e një klubi me projekt serioz. Aktualisht, është futbollist i lirë, pasi muaj më parë ka shkëputur kontratën me ekipin nga Zvicra, Sion. Për Sionin këtë edicion ka regjistruar vetëm pesë paraqitje. 34-vjeçari ka pranuar se ka oferta jo vetëm nga ekipet italiane. Megjithatë, është i vendosur për të vazhduar karrierën në Itali, shtet ku edhe do ta mbyllë atë për shkak të vajzave të tij që gjenden në qytetin e Bergamos.