Sport

FFK-ja shpall Vedat Muriqin futbollistin më të mirë të vitit

FFK-ja shpall Vedat Muriqin futbollistin më të mirë të vitit
 

Federata e Futbollit të Kosovës, sonte e ka mbajtur manifestimin e saj të përvitshëm “Laureatët 2019”.

Edhe këtë vit në këtë gala-mbrëmje tradicionale, kanë qenë të ftuar mysafirë të shumtë, kurse si zakonisht janë përmbledhur të arriturat e vitit si dhe u bë përzgjedhja e më të mirëve, për vitin që po lamë pas.