Sport

Kthimi triumfal i Behramit në Genoa

 

Pas përvojës jo të mirë te Sioni, Valon Behrami u kthye në Serie A dhe kjo në mënyrën më të mirë të mundshme. Ai e ndihmoi skuadrën e Genoas ta fitojë ndeshjen e rëndësishme kundër Sassuolos (2:1) në paraqitjen e parë.

Për Behramin, ky ishte kthim triumfal te Genoa, skuadër nga e cila ishte larguar para 16 vjetësh. Një ditë pas fitores ndaj Sassoulos, Behrami në një intervistë për të përditshmen zvicerane “Blick” ka thënë se as që po e mendon tërheqjen nga futbolli aktiv. Mesfushori 34-vjeçar, në verën e vitit 2003 u pati transferuar te Genoa nga Lugano e më pas vazhdoi karrierën te skuadrat si Verona, Lazio, West Ham United, Fiorentina, Napoli, Hamburg, Watford e Udinese, shkruan sot Koha Ditore.