Sport

Sokoli thotë se futbollistët e Superligës duhet ta shfrytëzojnë ndeshjen ndaj Suedisë

Sokoli thotë se futbollistët e Superligës duhet ta shfrytëzojnë ndeshjen ndaj Suedisë

Sot luhet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Suedisë.

Pak orë para fillimit të ndeshjes, trajneri i mirënjohur kosovar, Bylbyl Sokoli në një prononcim për KosovaPres tha se kjo ndeshje duhet të shfrytëzohet nga lojtarët e ftuar nga përzgjedhësi Bernard Challandes, të cilët vijnë nga Superliga.