Sport

Erdin Hashani thotë se ftesa e Challandesit për lojtarët e Superligës për t’i shukatur kritikët

 

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do të luajë ndeshjen e parë të vitit 2020, në Doha të Katarit, ku për kundërshtar do ta ketë Suedinë.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes për këtë ndeshje ka ftuar një numër të madh të lojtarëve nga Superliga e Kosovës, për t’i provuar dhe për të parë nga afër edhe formën e tyre.