Sport

Legjenda e Galatasarayt: “Erdogani mori gjithçka prej meje”

Legjenda e Galatasarayt: “Erdogani mori gjithçka prej meje”
 

Legjenda e Turqisë dhe e Galatasarayt, Hakan Sukur ka zbuluar se tani është duke punuar si taksist në ‘Uber’ dhe duke shitur libra në SHBA, ndërsa pohon se Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogani ia ka “marrë të gjitha” atij.

Ish-sulmuesi 48 vjeçar, i cili gjithashtu ka qenë pjesë e Interit dhe Blackburnit, thotë se ai është shpallur armik i Turqisë dhe të gjitha asetet e tija janë sekuestruar.